گلایه از اجرای تبعیض‌آمیز قانون «از کجا آورده‌ای»
گلایه از اجرای تبعیض‌آمیز قانون «از کجا آورده‌ای»

یک عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: اگر اجرای قانون از کجا آورده‌ای بدون هیچ تبعیض و کاملا شفاف باشد در افکارعمومی هم آثار سازنده‌ای از خود باقی می‌گذارد و در سطح وسیع‌تر در روند اداره کشور هم موثر خواهد بود.

مرتضی مبلغ در ارتباط با اجرایی شدن قانون از کجا آورده‌ای برای مسئولان کشور، اظهار کرد: این قانون باید از سال‌ها پیش اجرا می‌شد. دلایل عدم اجرا شدنش را باید بررسی کرد و دید چرا تا به امروز اجرا شدنش به تعویق افتاده است؛ به نظرم، خود همین موضوع جای بحث جدی دارد.

وی در ادامه چنین ابراز عقیده کرد: اجرا شدن چنین قانونی بسیار خوب است؛ اما شاهد هستیم که بسیاری از قوانین این‌چنینی به شکل تبعیض‌آمیزی اجرا می‌شود؛ یعنی به جای اجرای بی‌چون‌ و چرای‌ قانون، به یک روند کاملا سیاسی تبدیل می‌شود.

این فعال سیاسی در تقبیح اجرای تبعیض‌آمیز برخی قوانین گفت: در چنین شرایطی قوانینی که برای رفع مشکلات طراحی شده‌اند ناکارآمد می‌شوند و به ضد خودش تبدیل می‌شوند. اگر واقعا قانون قانون است باید برای همه اجرا شود. وی افزود: به جز موضوع مطرح شده در بسیاری از عرصه‌های دیگر هم همین طور است؛ یعنی با بخشی از مفاسد برخورد می‌شود، اما با بخش دیگر برخورد نمی‌شود، یا نهایت در خفا برخورد جزئی صورت می‌گیرد.

  • منبع خبر : صدای خاوران