متولی ورزش کاشمر، ناتوان در برگزاری مسابقات شهرستانی
متولی ورزش کاشمر، ناتوان در برگزاری مسابقات شهرستانی

رئیس اداره ورزش و جوانان کاشمر با اشاره به ضعف زیرساخت‌ها در ورزش شهرستان گفت: به‌عنوان متولی ورزش پارسال جهت میزبانی و برگزاری مسابقات شهرستانی، عاجز بودیم و باید از سالن‌های دیگر ادارات استفاده می‌کردیم.

محمد شایگان با بیان این‌که اکنون در شهرستان کاشمر از ۴۸ هیئت ورزشی حدود ۴۰ هیئت فعال و در مسابقات استان و کشوری حضور دارند، سرانه ورزشی شهرستان را حدود یک متر اعلام و اظهار کرد: پارسال و امسال بیش از ۵ میلیارد تومان اعتبار عمرانی برای تأمین زیرساخت‌ها و توسعه اماکن ورزشی به‌خصوص تکمیل طرح‌های عمرانی به ورزش شهرستان تخصیص یافت.

شایگان با اشاره به مشکل نیمه‌تمام ماندن پروژه‌های ورزشی شهرستان، عنوان کرد: سالن ورزشی روستای قوژد بعد از ۱۲ سال از بلاتکلیفی در آمد و امسال حدود یک میلیارد تومان برای تکمیل پروژه در اختیار پیمانکار گذاشته شد.

وی بیان کرد: وضعیت استخر آبگرم کاشمر نیز از سال‌های گذشته بلاتکلیف بود و امسال به این پروژه یک میلیارد و ۶۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص یافت و بنا به وعده‌های مسئولان سال آینده تکمیل می‌شود.

وی عنوان کرد: در روستای ایور بخش کوهسرخ نیز سالن ورزشی که با مشارکت خیرین، شناژ و سوله سالن اجرا شده به دلیل عدم تخصیص اعتبارت دولتی ناتمام مانده بود، امسال ۶۵۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافت.

رئیس اداره ورزش و جوانان کاشمر گفت: متأسفانه شهرستان کاشمر در مقایسه با دیگر شهرها عقب‏ماندگی بسیار زیادی دارد که امیدواریم با همدلی و انسجام و کمک مسئولان بتوانیم مشکلات را رفع کنیم.

وی عنوان کرد: در سطح شهرستان کاشمر اماکن ورزشی فرسوده و بعضاً خطرناک و خطرآفرینی با قدمت ۵۰ تا ۷۰ سال وجود دارد که برخی از آن‌ها باید ۲۰ سال قبل تخریب می‌شدند.

شایگان افزود: گروه‌بندی در ورزش کاشمر باید از بین برود و برای رفع مشکلات همه هیئت‌های ورزشی همدلی و همراهی داشته باشند.

  • منبع خبر : صدای خاوران