تعهد اشتغالزایی بردسکن در سال گذشته ۱۰۶ درصد تحقق یافت
تعهد اشتغالزایی بردسکن در سال گذشته ۱۰۶ درصد تحقق یافت

فرماندار بردسکن گفت: در سال گذشته با ایجاد بیش از 1388 فرصت شغلی، تعهد اشتغالزایی شهرستان 106 درصد تحقق یافت.

مجتبی شاکری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان‌رضوی که با حضور استاندار برگزار شد، با بیان این‌که اقتصاد فعال منطقه مبتنی برکشاورزی است، ارزش ناخالص اقتصادی کل تولیدات زراعی، دامی و باغی منطقه را بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: سه درصد ارزش تولیدات و رتبه دهم استان مربوط به این شهرستان است.

فرماندار بردسکن با اعلام این‌که از ۵۷۵ منبع آبی در شهرستان ۱۵۰ میلیمتر مکعب در سال استحصال آب صورت می‏گیرد، اظهار کرد: رتبه اول انجیز سبز استان با ۸۰۰ تن، رتبه دوم پسته با ۵ هزار تن، رتبه دوم انار با ۳۶ هزار تن و انگور با ۶ هزار تن، زعفران ۵ تن و رتبه اول زیره سبز استان با سطح زیر کشت ۲۵۰۰ هکتار مربوط به شهرستان بردسکن است.

وی تحقق فرصت شغلی امسال را ۱۱۹۷ نفر اعلام کرد و گفت: درخصوص اشتغال توسعه روستایی اقدامات بسیار خوبی انجام شده به طوری‌که پرداختی توسعه روستایی ۱۴ میلیارد و ۳۲۸ میلیون تومان برای ۲۱۶ طرح با ۴۸۰ نفر اشتغال بوده است.

شاکری در ادامه با بیان این‌که محورهای مواصلاتی از وضعیت خوبی برخوردار نیستند و نیازمند آسفالت و روکش آسفالت است، افزود: کنارگذر شهر بردسکن از سالها بلاتکلیف مانده و مشکلات بسیاری ایجاد شده است.

وی نبود پزشک متخصص را از دیگر مشکلات دانست. در این جلسه، ۵ تفاهم نامه معین های اقتصاد مقاومتی شهرستان بردسکن توسط علی‌رضا رزم‌حسینی استاندار خراسان رضوی، اضلاع مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی و معین توسعه گرا به امضا رسید.

  • منبع خبر : صدای خاوران