• امروز : دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 20 May - 2024
پارس وی دی اس
3
با حضور استاندار خراسان‌رضوی

15 پروژه عمرانی شهرداری کاشمر با اعتبار 621 میلیارد ریال افتتاح شد

  • کد خبر : 7565
  • ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۸:۰۰
15 پروژه عمرانی شهرداری کاشمر با اعتبار 621 میلیارد ریال افتتاح شد
صدای خاوران-معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی استانداری خراسان‌رضوی در این مراسم طی سخنانی به بازدید خود از وضعیت فاز پنج مسکن مهر کاشمر در کمتر از دو ماه قبل اشاره کرد و گفت: با توجه به وضعیت نامطلوبی که این منطقه داشت تصمیم بر آسفالت معابر و احداث پارک محله گرفته شد. جواد خدایی با اشاره به فعالیت 94 شهرداری در خراسان‌رضوی افزود: در شرایطی که شهرداری‌ها مشکلات عدیده‌ای دارند، اما شهرداری کاشمر در راستای رفع مشکلات و عمران و آبادانی، تلاش‌های بسیار قابل قبولی را تاکنون داشته است.

هم‌زمان با هفته دولت و با حضور استاندار خراسان‌رضوی، جمعی از معاونین و مدیران کل، نماینده مردم ترشیز در مجلس شورای‌اسلامی، امام‌جمعه، فرماندار شهرستان و همچنین تعدادی از خانواده شهدا، ایثارگران و شهروندان، 15 پروژه عمرانی شهرداری کاشمر با اعتبار 621 میلیارد ریال افتتاح شد.

شهردار کاشمر در مراسم افتتاح پروژه آسفالت و پارک شقایقِ فاز پنج مسکن مهر کاشمر که به مساحت هزار مترمربع و اعتبار سه میلیارد ریال اجرا شد؛ گفت: سه پارک محله با اعتبار 5 میلیارد ریال در مساحت دوهزار مترمربع، احداث سالن ورزشی در منطقه جنوب شهر با مساحت 700 مترمربع و اعتبار 75 میلیارد ریال، بهسازی 56 هزار مترمربع از معابر و پیاده‌روها با 140 میلیارد ریال اعتبار، بهسازی مسیل شرقی، افتتاح کارخانه120 تنی آسفالت و… از مهم‌ترین این پروژه‌ها در هفته دولت امسال است.

*بهترین پروژه‌ به لحاظ اجتماعی

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی استانداری خراسان‌رضوی در این مراسم طی سخنانی به بازدید خود از وضعیت فاز پنج مسکن مهر کاشمر در کمتر از دو ماه قبل اشاره کرد و گفت: با توجه به وضعیت نامطلوبی که این منطقه داشت تصمیم بر آسفالت معابر و احداث پارک محله گرفته شد.

جواد خدایی با اشاره به فعالیت 94 شهرداری در خراسان‌رضوی افزود: در شرایطی که شهرداری‌ها مشکلات عدیده‌ای دارند، اما شهرداری کاشمر در راستای رفع مشکلات و عمران و آبادانی، تلاش‌های بسیار قابل قبولی را تاکنون داشته است.

وی عنوان کرد: هرچند 10 سال قبل باید شاهد رفع مشکلات فاز پنج مسکن مهر می‌بودیم، اما امروز شاهد کامل شدن آن هستیم.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی استانداری خراسان‌رضوی ابراز امیدواری کرد؛ به‌زودی در تمامی نقاط شهر کاشمر شاهد چنین فضاسازی‌هایی باشیم.

وی بیان کرد: هرچند در طرح نهضت ملی مسکن، سهم شهرداری‌ها ناچیز دیده شده بود اما به دلیل تلاش‌های شهرداری کاشمر حداقل 10 درصد فضای مسکونی پروژه‌های مسکن ملی در اختیار شهرداری قرار می‌گیرد تا بتوانند فضاسازی‌ها را همگام با ساخت مسکن انجام دهند.

خدایی گفت: از ابتدای هفته دولت تاکنون این یکی از شیرین‌ترین و بهترین پروژه‌ها به لحاظ اجتماعی بود که افتتاح شد، شاید پروژه‌هایی باشند که هزار برابر اعتبار پارک شقایق در آن‌ها هزینه شده باشد ولی این طعم شیرین را برای کودکان نداشته باشد.

جواد نیک‌بین، نماینده مردم کاشمر در این مراسم گفت: علیرغم این‏که فاز پنج مسکن مهر تازه‌ساز است، اما محرومیت در آن موج می‌زند.

وی افزود: این‏که امروز شاهد افتتاح پارک و آسفالت معابر فاز 5 مسکن مهر هستیم، شهروندان این منطقه بسیار خرسند هستند، اما امیدواریم روزی برسد که هیچ خیابان خاکی در این شهر نداشته باشیم.

*رفع مشکلات در گرو اتحاد، هم‌افزایی و هماهنگی مسئولان

یعقوب‏علی نظری، استاندار خراسان‌رضوی هم در این مراسم با اشاره به اهداف سفر خود به کاشمر گفت: در این سفر بیش از سه هزار واحد در قالب نهضت ملی مسکن کلنگ‌زنی و به‌زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی افزود: با توجه به این‏که موضوع مسکن در زندگی مردم از نظر معیشت تأثیر بسیاری دارد خوشبختانه زمین موردنیاز در کاشمر تأمین و مرحله‌به‌مرحله عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

استاندار خراسان‌رضوی هم‏چنین در خصوص وضعیت محور کاشمر به شادمهر خاطر نشان کرد: خوشبختانه 20 کیلومتر قطعه اول به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد، قطعه دوم 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیمانکار قطعه سوم نیز مشخص‌شده است.

وی عنوان کرد: اگر مسئولان اتحاد و هم‌افزایی و هماهنگی داشته باشند کارها به‌راحتی قابل انجام است.

*فعالیت‌های شهرداری در راستای افزایش رفاه اجتماعی شهروندان

شهردار کاشمر نیز در ادامه این مراسم طی سخنانی با بیان این‏که فعالیت‌های شهرداری در راستای افزایش رفاه اجتماعی شهروندان است از اجرای بیش از 20 پروژه در چندماه اخیر در این شهر خبر داد.

مهندس اصغر کوهسرخی افزود: با راه‌اندازی کارخانه آسفالت 120 تنی تمام‌اتومات شهرداری و جذب قیر موردنیاز، 30 هزار مترمربع آسفالت معابر با 65 میلیارد ریال در راستای اجرای نهضت آسفالت معابر شهری انجام گرفته است.

وی با بیان این‏که جهت بهسازی معابر شهری 65 هزار مترمربع با اعتبار 140 میلیارد ریال با توجه به فرسوده بودن معابر شهری در دستور کار شهرداری قرار دارد؛ تصریح کرد: احداث گرم‏خانه شهرداری در انتهای خیابان قائم با مساحت عرصه 480 متر و اعیان 195 مترمربع با هزینه 8 میلیارد ریال بر اساس نیاز شهرستان جهت افراد بی‌سرپناه طی مدت پنج ماه راه‌اندازی شد.

وی گفت: جهت جمع‌آوری و جابجایی شبکه برق بلوار معلم در برنامه کاری جابجایی ترانس و تیرهای فشارقوی به تعداد 25 عدد در این مسیر با صرف اعتبار سه میلیارد ریال پس از اجرای عقب‌نشینی بلوار با همکاری اداره برق شهرستان که در مسیر حرکت سواره‌رو قرار گرفته بود، انجام گرفت.

شهردار کاشمر افزود: سالن ورزشی امام موسی‌صدر در انتهای بلوار امام موسی‏ صدر در مساحت 700 مترمربع با هزینه 75 میلیارد ریالی برای نیاز منطقه و باهدف ایجاد فضای ورزشی جهت جوانان منطقه کم برخوردار احداث گردیده است.

کوهسرخی افزود: احداث فضای سبز و وسایل ورزشی و لایت باکس در پارک محله خیابان شاهد 10، شقایق و خرمشهر 10 در مساحت پنج‌هزار مترمربع با هزینه‌ای بالغ بر 11 میلیارد ریال  برای ایجاد نشاط و شادابی شهروندان ایجاد شد.

وی با بیان این‏که احداث آیلند و بهسازی بلوار معلم به طول 400 متر به همراه 800 متر کف‏سازی با اعتبار پنج میلیارد ریال حدفاصل میدان معلم تا خیابان امیرکبیر نیز از دیگر پروژه‌های شهرداری است؛ عنوان کرد: بهسازی فضای پیرامونی بلوار خروجی شهر به سمت ریوش در چهار هزار مترمربع فضا با 15 میلیارد ریال برای بهبود فضای پیرامونی امامزاده سیدمرتضی(ع) نیز انجام گرفت.

وی افزود: پناهگاه مهربانی واقع در بلوار خروجی شهر به سمت خلیل‌آباد در فضایی به مساحت سه هزار مترمربع برای جمع‌آوری سگ‌های بی‌صاحب در سطح شهر راه‌اندازی شد.

شهردار کاشمر در ادامه از اجرای کابل‌کشی فیبر نوری در فاز اول بلوار سیدمرتضی با هزینه سه میلیارد ریال جهت اجرای پروژه صوت و تصویر در این بلوار خبر داد و افزود: نیروگاه خورشیدی 50 کیلوواتی در ساختمان فرهنگ‏سرا در فضایی به مساحت 500 مترمربع و هزینه 16 میلیارد ریال جهت تأمین برق  این مجموعه و استفاده از انرژی پاک راه‌اندازی شده است.

   

لینک کوتاه : https://sedayekhavaran.ir/?p=7565
  • نویسنده : جواد افتخاری
  • منبع : صدای خاوران
پارس وی دی اس

اخبار پیشنهادی

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.