سرمایه‌گذاری ۷۹۹ میلیارد تومانی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در بردسکن
سرمایه‌گذاری ۷۹۹ میلیارد تومانی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در بردسکن

فرماندار بردسکن اظهار داشت: در راستای کمک به رفع مشکلات سرمایه‌گذاران جدید در بردسکن، 22 تفاهم‌نامه با سرمایه‌گذاری 799 میلیارد تومان توسط اعضای مثلث اقتصادی فرهنگی و سرمایه‌گذاران در سطح شهرستان در حال امضا است.

مجتبی شاکری افزود: تاکنون ۷ تفاهم‌نامه با اعتبار ۵۵۳ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ۵۳۰ نفر با پیشرفت ۱۰۰ درصد به بهره‌برداری رسیده و باقی نیز از پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصدی برخوردار هستند.

وی مطرح کرد: تاکنون ۳۳ پروژه توسط معین‎های شهرستان بردسکن با اعتبار ۴۴ میلیارد تومان و اشتغال ۴۴۱ نفر مطرح که با تائید ستاد شهرستان و نهاد مردمی ستاد اقتصاد مقاومتی استان اجرایی شد.

فرماندار بردسکن عنوان کرد: بنیاد برکت نسبت به شناسایی و و اهلیت سنجی ۵۰۰ طرح در ۱۳روستای شهرستان اقدام نموده که ۱۵۰ طرح توانسته‌اند حدود ۶ میلیارد تسهیلات اخذ کنند و ۵۱ طرح دیگر نیز آماده دریافت تسهیلات هستند.

وی همچنین افزود: یکی از معادن طلای شهرستان توانسته منسوجات طلا، فلزات و مواد اولیه را به جوانان بدهد تا بعد از آموزش، مشاغل خانگی را انجام دهند.

شاکری تصریح کرد: معدن دیگری نیز با ۷ پروژه اقتصادی و سرمایه‌گذاری ۵ میلیارد و ۶۵۲ میلیارد تومان و اشتغال ۲۵ نفر و همچنین یک حساب سپرده توسعه روستایی با سپرده ۲ میلیارد تومان و ۲۰ عضو در حال فعالیت است.

وی همچنین از ۵ پروژه اقتصادی با مبلغ ۷ میلیارد و ۵۸۵ میلیون تومان و ۲۷ نفر اشتغال توسط شرکت کشت و صنعت انابد نیز خبر داد.

  • منبع خبر : صدای خاوران