زلزله، در راه است!
زلزله، در راه است!

رئیس جمعیت هلال‌احمر کاشمر گفت: مانور زلزله در کاشمر امسال ششم آذرماه برگزار می‌شود و برخلاف سال‌های گذشته این مانور به‌جای این‎‌که مدرسه محور باشد جامعه‌محور است.

احمد رضاپور با اشاره به این‌که محلات اطراف مدرسه هدف درگیر این مانور خواهند شد، اظهار کرد: طی شش ماه ابتدای امسال تاکنون در مجموع دو هزار و ۳۴ نفر از شهروندان، معادل دو درصد جمعیت شهرستان در قالب ۷۱ دوره از خدمات آموزشی جمعیت هلال‌احمر کاشمر بهره‌مند شدند.

وی عنوان کرد: امسال حوادث کوهستان به نسبت پارسال افزایش بسیاری داشته به‌طوری‌که این حوادث از هفت به ۱۷ مورد در شش‌ماهه ابتدای امسال افزایش یافته است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر کاشمر بیان کرد: چند مورد از این حوادث مربوط به مفقودی و باقی گم‌شدن کوهنوردان و طبیعت گردان در کوهستان بوده است، که در این راستا می‌طلبد؛ تجهیزات کوهستان جمعیت هلال‌احمر کاشمر تقویت شود و به روزرسانی گردد.

وی همچنین افزود: انبار امدادی جمعیت کاشمر با توجه به حادثه‌خیز بودن منطقه، باید تکمیل و ظرفیت آن افزایش یابد.

وی افزود: طبق پیگیری‌های صورت گرفته برای برخی روستاها اتاق آماده عملیات ایجاد می‌شود.

رضاپور عنوان کرد: در قانون جدید مدیریت بحران، آموزش و تدوین واحد درسی آمادگی در برابر حوادث و سوانح با همکاری مراکز دانشگاهی و آموزش‌وپرورش به جمعیت هلال‌احمر واگذار شده تا به‌عنوان یک واحد درسی در همه مقاطع تدریس شود.

  • منبع خبر : صدای خاوران