یکی از آفات جامعه سیاسی انجام کارها به‌منظور کسب مقام است
یکی از آفات جامعه سیاسی انجام کارها به‌منظور کسب مقام است

دبیرکل کانون دانشگاهیان خراسان‌رضوی گفت: یکی از آفاتی که در جامعه سیاسی گرفتار آن شده‌ایم این است که برخی در قبال کوچک‌ترین کاری که انجام می‌دهند؛ به دنبال پست و مقام هستند.

محمدصادق جوادی‌حصار در مراسم شروع به کار دفتر کانون دانشگاهیان کاشمر افزود: ما می‌خواهیم همه شهروندان جمهوری‌اسلامی در برابر قانون مساوی بوده و همه از امتیازات یکسان برخوردار باشند و این مانیفست کانون دانشگاهیان است.

وی گفت: سخن به مزد شدن ما را از محتوای انسانی، معرفتی و اخلاص و توجه به حقانیت و عبودیت حق دور می‌کند. وی افزود: ما در کانون دانشگاهیان، پست و شأنیت اجتماعی به معنای این‌که چه کسی در چه منصبی باشد و چه کسی نباشد توزیع نمی‌کنیم بلکه می‌خواهیم مرام و مسلک همراهی، همفکری، همدلی و هم‌اندیشی و… را دنبال نمائیم.

جوادی‌حصار بیان کرد: کانون دانشگاهیان وظیفه خود می‌داند، استعدادهای متنوع در ساحت‌های گوناگون را در متن دانشگاه را شناسایی و پل ارتباطی آنها باشد و جهت ارتقای مشارکت مدنی و توسعه دانش انسانی و معرفتی تلاش کنند.

وی اظهار کرد: کانون دانشگاهیان هیچ‌گاه دست خود را جلوی کسی برای کمک مالی دراز نخواهد کرد تا این اقدام موجب انتظاراتی از سوی آن‌ها نشود.

  • منبع خبر : آوای کاشمر