چهار هزار دانش‌آموز کاشمر دسترسی به اینترنت ندارند
چهار هزار دانش‌آموز کاشمر دسترسی به اینترنت ندارند

معاون مقطع ابتدایی آموزش و پرورش کاشمر گفت: براساس بررسی صورت گرفته از 16 هزار و 733 دانش‌آموز مقطع ابتدایی، حدود چهار هزار دانش‌آموز مقطع ابتدایی کاشمر دسترسی به اینترنت ندارند و فاقد گوشی همراه هستند.

علیرضا رئوفی عنوان کرد: اگرچه شرایط استفاده از شبکه شاد مطلوب نیست، اما با توجه به وضعیت به وجود آمده در کشور به مرور مشکلات استفاده از این شبکه اجتماعی کمتر می‌‏شود.

وی عنوان کرد: در مقطع ابتدایی به خاطر پراکندگی مدارس در مناطق روستایی و عشایری از ۱۶ هزار و ۷۳۳ دانش آموز ۱۰ هزار و ۳۰۸ دانش‌آموز در کلاس‎های شاد حضور دارند.

وی با اعلام این‌که ۱۰۰ درصد مدیران در سامانه شاد حضور دارند، گفت: نبود پوشش اینترنت در برخی روستاها و نداشتن گوشی همراه از جمله مشکلات موجود برای ارائه آموزش از طریق شبکه اجتماعی است که سعی شده برای این دانش‌آموزان درس‎ها به صورت مکتوب توزیع شود.

رئوفی افزود: بیشترین مشکل برای آموزش مجازی در روستاهاست، چون در روستاهای فرشه و نای پوشش اینترنت را نداریم به همین جهت از طریق راهبرهای آموزشی درس‎نامه توزیع می‎شود.

وی مطرح کرد: بیشترین خطر در زمینه آموزش برای دانش‌آموزان پایه اول است، که امیدواریم با بهتر شدن شرایط بتوانیم کلاس‎های جبرانی را به خصوص برای دانش‌آموزان پایه اول و ششم در ماه‌های فصل تابستان برگزار کنیم.

  • منبع خبر : صدای خاوران