واقعه غدیر خم در کاشمر بازسازی شد
واقعه غدیر خم در کاشمر بازسازی شد

همزمان با عید ولایت و امامت، آئین بازسازی واقعه غدیر خم در کاشمر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای خاوران، مدیر کانون بسیج هنرمندان کاشمر گفت: برای دومین سال، بازسازی و بازخوانی واقعه بزرگ و تاریخی غدیر خم در کاشمر برگزار شد.
علیرضا قربانزاده افزود: این مراسم که توسط جمعی از هنرمندان کاشمری و با استقبال چشمگیر مردم برگزار شد، اظهار کرد: واقعه بازسازی عید سعید غدیر خم که برای دومین سال در کاشمر برگزار شد، ۱۲۰ نفر به‌عنوان بازیگر و عوامل در آن مشارکت داشتند.
وی بیان کرد: بازسازی نمایشی واقعه غدیر خم که چندین سال هست در کشور رواج یافته در واقع هم‌ افزایی نقش هنر و دین در قالب هنر نمایش است.
مدیر کانون بسیج هنرمندان کاشمر با اشاره به اینکه بدون شک بازسازی واقعه غدیر در قالب هنر و بر اساس مستندات تاریخی، بدون انحراف و حاشیه موجب آگاه‌سازی بیشتر مردم نسبت به این واقعه شده است، گفت: بازسازی واقعه غدیر موجب شد دل‌ها به سمت این واقعه بزرگ حرکت کرده که این خود می‌تواند بزرگ‌ترین تبلیغ در دنیای امروز برای غدیر و امامت باشد.
وی عنوان کرد: تلاش کردیم بازسازی این واقعه تاریخی بر اساس مستندات و واقعیت‌های تاریخی باشد تا اثرگذاری بیشتری برای مخاطبین داشته باشد.
قربانزاده یادآور شد؛ این نمایش با مشارکت و همراهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه کاشمر، انجمن نمایش، بخشداری مرکزی، دهیاری و شورای اسلامی روستای فروتقه برگزار شد.

  • منبع خبر : صدای خاوران