مطالبات ۱۷ میلیاردی بخش بهداشت و درمان کاشمر از بیمه سلامت
مطالبات ۱۷ میلیاردی بخش بهداشت و درمان کاشمر از بیمه سلامت

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر گفت: مطالبات بخش بهداشت و درمان شهرستان از بیمه سلامت تا شهریورماه 17 میلیارد تومان است و این بدهی در صورتی است که کارانه پزشکان از حدود 15 ماه قبل عقب مانده و اگر پرداخت‌ها صورت گیرد بسیاری از مشکلات رفع می‌شود.

محمدجواد یزدانی با اشاره به این‌که اگرچه طرح بیمه سلامت بسیار خوب بود و خدمات بسیاری صورت گرفت، اما برخی اتفاقات که در این طرح رخ داد زیاده‌روی بود، که اگر در ابتدا جلوی آن گرفته می‌شد مشکلات بعدی رخ نمی‌داد؛ اظهار کرد: آن‌قدر خدمات درمانی قبل از این‌که خدمات بیمه بتواند حالت استاندارد و سازمان یافته‌ای را پیدا کند، سرعت گرفت که موجب شد؛ شاهد مشکلات بسیاری باشیم.

وی گفت: پارسال و امسال در سطح شهرستان‌ها و استان‌ها موضوعی به نام سقف بیمه سلامت مطرح شد و این اقدام موجب گردید برخی مواقع به دلیل تکمیل سقف بیمه، بیماران را به مشهد بفرستیم که این خود نوعی ظلم به مردم و کوتاهی در ارائه خدمات و امکانات است.

یزدانی یادآور شد؛ به رغم این‌که در سال جدید، تعرفه‌های بخش دولتی۱۰درصد افزایش یافته ولی هزینه‌ها در بخش غذا، تجهیزات پزشکی، تعمیرات و… چندین برابر شده و این موجب گردیده تراز بسیاری از بیمارستان‌های استان منفی شود، که اگر این تراز منفی به صورت مستمر ادامه داشته باشد، مشکلات حادی ایجاد می‎شود.

  • منبع خبر : صدای خاوران