فعالیت هنرمندان کاشمری در ساختمان‌های فرسوده و قدیمی
فعالیت هنرمندان کاشمری در ساختمان‌های فرسوده و قدیمی

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر گفت: متأسفانه ساختمان‌های متعلق به اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان همه فرسوده و قدیمی هستند.

علی توکلی در گفت‌وگویی افزود: اکنون سه ساختمان مجتمع فرهنگی هنری سرو، نگارخانه ارشاد و مرکز تربیت مدرس قرآن در شهرستان فرسوده هستند و عمری بالای ۲۰ سال دارند.

وی اظهار کرد: فرسودگی ساختمان به‌خصوص در ساختمان مجتمع فرهنگی و هنری سرو که همه‌روزه شاهد حضور تعداد زیادی از هنر دوستان و هنرمندان هستیم تأثیر بسیاری بر کیفیت کارها گذاشته است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر عنوان کرد: به‌رغم این‌که تجهیزات موجود در سالن‌های نمایش باید به‌روز باشند اما آخرین تجهیزات صوتی و نوری موجود در سالن نمایش سرو مربوط به ۱۱ سال قبل است.

وی بیان کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های نماینده مردم در مجلس، امسال برای اولین‌بار و به‌عنوان اولین رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی کاشمر، امکان دیدار مستقیم با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فراهم شد و در این جلسه قول مساعد برای انجام تعمیرات مجتمع فرهنگی هنری سرو و ساختمان نگارخانه ارشاد به‌عنوان تنها مرکز نمایشگاهی شهرستان داده شد.

توکلی گفت: در این دیدار توانستیم اعتبارات موردنیاز را برای انجام تعمیرات، نقاشی ساختمان نگارخانه، تعمیرات و نقاشی کل ساختمان مجتمع سرو، اصلاح کامل ایزوگام پشت‌بام و سیستم گرمایشی اداره که غیرقابل استفاده بود، جذب کنیم.

  • منبع خبر : صدای خاوران