خدمات دهی مطلوب‎تر در گرو توجه استان به قطب درمان
خدمات دهی مطلوب‎تر در گرو توجه استان به قطب درمان

مدیر شبکه بهداشت کاشمر گفت: هرچند کاشمر قطب درمانی است اما اگر بیمارستان‌های کاشمر بخواهند جوابگوی سه میلیون نفر زائر در سال باشند و در ایام تابستان و تعطیلات بار مضاعفی را تحمل کنند و از سویی بخواهیم به شهرهای مجاور با توجه به امکانات محدودی که دارند خدمات ارائه دهیم باید از سوی اداره کل هماهنگی امور رفاهی زائرین استانداری خراسان‌رضوی توجه ویژه‎ای به کاشمر بشود تا بتوانیم پاسخ‌گوی انتظارات به حق مردم باشیم.

محمدجواد یزدانی افزود: کاشمر در حوزه درمان وضعیت ویژه‎ای دارد به طوری که کمتر شهرستانی خصوصیات این شهر را دارد، چون در منطقه‎ای قرار داریم که فاصله‌اش نسبت به دیگر شهرهای زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی مشهد طولانی‌تر بوده و تجهیزات شهرهای مجاور همانند خلیل‎آباد، بردسکن و فیض‌آباد ضعیف بوده به همین دلیل نیاز به توجه ویژه دارد.

وی عنوان کرد: حضور امامزادگان و زیارتگاه شهید مدرس در کاشمر موجب شده سالیانه ۳ میلیون نفر وارد شهرستان شود که در همین خصوص از مسئولان استان انتظار داریم توجه ویژه‎ای به بخش درمان این شهرستان داشته باشند.

یزدانی ادامه داد: اطلاعات ۱۰۰ درصد مردم کاشمر در سامانه الکترونیک سلامت ثبت شده و ۷۵ درصد پرونده فعال دارند که از خدمات بهره می‌گیرند.

  • منبع خبر : صدای خاوران