• امروز : دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 20 May - 2024
پارس وی دی اس
5
بازخوانی مواضع سیداحمد خمینی در خصوص ولایت فقیه

سرپیچی از ولایت فقیه سقوط نظام را به دنبال دارد/قدم اول و آخر ما دفاع از رهبری نظام است

  • کد خبر : 8322
  • ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۵
سرپیچی از ولایت فقیه سقوط نظام را به دنبال دارد/قدم اول و آخر ما دفاع از رهبری نظام است
صدای خاوران-"ما امروز موظف هستیم پشت سر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حرکت کنیم. هر چه ایشان گفت، گوش کنیم. اگر روزی حرکت ما با حرکت «ولی» نخواند بدانید که نقص از ماست. اگر امروز اختلاف موجب شود که به اقتدار ولی فقیه صدمه بخورد گناه بزرگی مرتکب شده‌ایم". حاج سیداحمدخمینی پس از رحلت بنیان‌گذار جمهوری اسلامی بر اساس مبانی اعتقادی و فقهی بر خویش لازم می‌داند از ولی فقیه زمان خود در گفتار و رفتار اطاع

«ما امروز موظف هستیم پشت سر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حرکت کنیم. هر چه ایشان گفت، گوش کنیم. اگر روزی حرکت ما با حرکت «ولی» نخواند بدانید که نقص از ماست. اگر امروز اختلاف موجب شود که به اقتدار ولی فقیه صدمه بخورد گناه بزرگی مرتکب شده‌ایم.»

به مناسبت بیست و چهارمین سالگرد درگذشت حاج سید احمد خمینی فرزند حضرت امام خمینی(ره)، مروی کوتاه خواهیم داشت بر مواضع وی راجع به ولایت فقیه.

حاج سیداحمدخمینی پس از رحلت بنیان‌گذار جمهوری اسلامی بر اساس مبانی اعتقادی و فقهی بر خویش لازم می‌داند از ولی فقیه زمان خود در گفتار و رفتار اطاعت کند.

آنچه پیش روی دارید گزیده سخنان مرحوم «حاج سید احمد خمینی» در فاصله زمانی بین درگذشت حضرت امام خمینی(ره) در خرداد 68 و رحلت خود ایشان در اسفند 73 است که در خصوص رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدارهای مختلف مردم و مسؤولین ایراد شده است.

“باید همگی پشت سر رهبری قرار بگیریم و از آرمانهای امام و رهبر عزیز و محبوبمان، حضرت آیت الله خامنه ای دفاع کنیم. و همه مردم باید دقیقا سیاستهای نظام را دنبال کنند….
تذکر این نکته ضروری است که دفاع از آرمانهای انقلاب و نظام و اصرار بر حفظ چارچوبهای ترسیم شده از سوی حضرت امام و پرخاش بر ضد کسانی که مخالف با آرمانهای امام و انقلابند و دفاع از محرومان و دفاع از رهبر معظم انقلاب از مسائلی است که هرگز نمی توان از آن چشم پوشی نمود.»

مجموعه آثار یادگار امام ص307 ج 1 .ت 13/7/68

“من خود را همیشه در کنار شما و مسئولان نظام و پشت سر مقام رهبری می دانم و با خدا و امام عزیز عهد بسته ام که از آن تخلف نکنم. انقلاب اسلامی مسئله ای نیست که کسی بتواند نسبت به آن بی تفاوت باشد. لذا من با تمام وجود تلاش خواهم نمود تا در حد قدرت در جهت اهداف اسلام و امام و نظام حرکت نمایم.”

مجموعه آثار یادگار امام ص 310ج 1 ت12/4/68

*سرپیچی از ولایت فقیه سقوط نظام را به دنبال دارد

” آنها [شهدا] با خدای خود پیمان بسته بودند تا در مسیر پر نشیب و فراز انقلاب از ولی فقیه شان یعنی امام عزیز (قدس سره) و دین شان و مملکت شان تا آخرین قطره خون دفاع کنند و بر سر آن پیمان بودند و ماندند تا شربت شهادت نوشیدند. امروز من و شما باید در همان خط حرکت کنیم و خالصا مخلصا برای خدا و اسلام و نظام اسلامیمان از رهبر بزرگوارمان حضرت آیت الله خامنه ای (دامت برکاته) حمایت کرده و در راه او که راه امام عزیزمان است گام برداریم. امروز دنیا مترصد است که ببیند ما چگونه حرکت می کنیم. سرپیچی از ولایت، سقوط نظام را به دنبال دارد.
امروز ولایت، نقطه وحدت امت حزب الله است. نظام از ولایت جدا نیست، چرا که بدون ولایت، نظام اسلامی [موجود] نیست و بدون نظام، انقلاب نمی تواند راه خود را در جهان طی کند. امروز نظام اسلامی ما چشم و چراغ مسلمانان جهان است…. ما، در این مکان مقدس با امام پیمان می بندیم که هر کسی را که او طرد کرده، طرد کنیم و با هر کسی که او برادر خوانده، برادر باشیم”

مجموعه آثار یادگار امام ص 320-21 ج1 ت7/11/68

“امروز اگر توجه دنیا معطوف به کشور ما است بدین دلیل است که پرچم مبارزه با استکبار همانند زمان حضرت امام در اهتزاز است. امروز رهبر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای از همان آرمانهایی دفاع می کنند که امام دفاع می کردند، زیرا اگر ذره ای بر خلاف جهت امام حرکت داشتیم، برخورد دنیا با انقلاب اسلامی تا این حد قهرآمیز نبود….”

مجموعه آثار یادگار امام ص 330ج1ت10/12/68

“خطر بازگشت و انحراف از مسیر هر انقلابی همیشه وجود دارد، تنها با حفظ وحدت و تبعیت از مقام معظم رهبری، آگاهی و همدلی و ایستادگی تا پای جان بر سر اصول انقلاب است که می توان راه را ادامه داد.”

مجموعه آثار یادگار امام ص 348 ج1

*ولایت آیت‌الله خامنه‌ای درست مثل ولایت زمان امام است

” امروز هم ما رهبر داریم. ولایت فرقی نمی کند، ولایت امام با ولایت حضرت رسول (ص) [تفاوتی نمی کند]. ولایت امروز [حضرت آیت الله خامنه ای]، درست مثل ولایت زمان امام است. ببینیم رهبری چه می گوید…. و اگر رهبری چیزی گفت طبق آن عمل کنیم. اگر هر کسی بخواهد نظر خودش را انجام دهد، پس رهبری برای چیست؟ وقتی ما رهبری داریم باید سعی کنیم همه پشت سر رهبری حرکت کنیم. اگر شما بخواهید بدون اطاعت از رهبری برای مردم کار کنید، مطمئن باشید دسته دیگری می آیند و حکومت را در دست می گیرند و می گویند اینها نمیتوانند برای خدا کار کنند و مطمئن باشید که ایران را به غرب وصل می کنند. امروز ما [با استکبار جهانی و حامیانش] جنگ داریم. دعوا داریم، ما که نمی توانیم دست از معیارهای انقلابمان بکشیم. ما بحمدالله پشت سر رهبرمان می مانیم.”

مجموعه آثار یادگار امام ص368ج1 ت فروردین69

*افتخار می‌کنیم چنین رهبری داریم

” ما امروز باید همه متحد باشیم. امروز در کنار نظاممان، پشت سر رهبری قرار بگیریم. رهبر ما شاگرد امام است. رهبر ما از چهره های شناخته شده انقلاب است که سالیان سال در زندانهای رژیم سفاک پهلوی به سر برده است. از افرادی است که در طول انقلاب خدمات زیادی کرده و در جبهه ها بوده. در خود جبهه مستقیما جنگیده است. پس باید افتخار کنیم که چنین رهبری داریم و همگی پشت سر او حرکت کنیم و مقابل قدرت جهنمی امریکا بایستیم.”

مجموعه آثار یادگار امام ص 372ج1 ت اردیبهشت 69

*قافله‌ سالار اهداف خمینی کبیر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است   

” نظام دستورات محکم و اصول خدشه ناپذیر ترسیمی از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی را دنبال خواهد کرد. حضرت امام و حضرت آیت الله خامنه ای از نظر زندگی در کمال سادگی و از نظر صلابت در مقابل دشمنان اسلام چون ائمه اطهار علیهم السلام، و از نظر دفاع از محرومان در همان خط بوده و هستند و از آرمانهای اسلامی مسلمانان جهان دفاع نموده و می کنند.”

مجموعه آثار یادگار امام ص396ج1 ت3/3/69

« مردم [ با حضور در حرم مقتدای خویش حضرت امام خمینی] آمده بودند تا در محضر روح خدا بر حمایت بیدریغشان از اصل خدشه ناپذیر انقلاب اسلامی یعنی ولایت فقیه و پایداری در تبعیت و اطاعت مداوم از ولی امر مسلمین و رهبری انقلاب گواهی دهند. مردم آمده بودند تا… بگویند که اگر تا دیروز با اشاره امامشان خالصانه، عزیزان خود را برای دفع تجاوز دشمن به جبهه ها گسیل داشتند… امروز نیز به فرمان رهبر عزیز، صف در صف، متحد و یکپارچه در صحنه های مختلف انقلاب حاضر به فداکاریند.
حضور کریمانه شما مردم… حقانیت رهبر معظم انقلاب اسلامی را گواهی داد که : « امام خمینی (سلام الله علیه) یک حقیقت همیشه زنده است، راه او، راه ما ، هدف او، هدف ما و رهنمود او مشعل فروزنده ماست.»

مجموعه آثار یادگار امام ص 410 ج1 ت19/3/69

« از مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای که … تداوم راه امام در جزء جزء برنامه های آینده نظام و انقلاب را به صراحت بیان فرمودند، تشکر می نمایم. رهبر عزیزی که لحظه ای برای پیاده کردن آرمانهای اسلامی اماممان از تلاش و کوشش نایستاده است. بزرگواری که به دنیا نشان داد که عصر خمینی پایان پذیر نیست و باید برای اهداف امام از جان مایه گذاشت. رهبری که چون کوه در مقابل استکبار بخصوص امریکا ایستاده است.»

مجموعه آثار یادگار امام ص 411ج1 ت19/3/69

« مطمئنا امریکا چشم به کشور شما دوخته است. مطمئنا امریکا برای نابودی شما، تا آخرین نفس علیه شما اقدام خواهد کرد و لحظه ای شما را راحت نخواهد گذاشت. لذا شما به احترام خون شهدا و اسرا و به احترام مجروحان و مفقودالاثرهایتان باید کمربندها را محکم ببندید و پشت سر مقام معظم رهبری بایستید و از آرمان های امامتان دفاع کنید.»

مجموعه آثار یادگار امام ص442ج1 ت 29/5/69

« با امام پیمان می بندیم که لحظه ای از پشت سر رهبری عزیز انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای دور نباشیم. چرا که یکی از شاگردان عزیز امام، رهبر عزیزمان است. این بزرگمردی که امروز سکان این کشتی را در دست گرفته و این بزرگمردی که ما در پشت سر او، پوزه امریکا را به خاک خواهیم کشید.»

مجموعه آثار یادگار امام ص444ج1 ت29/5/69

* قدم اول و آخر ما دفاع از رهبری نظام است

« پس قدم اول و آخر ما دفاع از آرمانهای اسلامی و دفاع از خون شهیدان والامقام و بزرگ است. دفاع از امام و رهبری و نظام است.»

مجموعه آثار یادگار امام ص449ج1ت12/6/69

« ما امروز رهبر عزیز و نظاممان را در مقابل امریکا چون کوه ایستاده می بینیم و ملت ما ان شاء الله تا آخر خواهد ایستاد.»

مجموعه آثار یادگار امام ص 449ج 1 ت12/6/69

« شما [ملت بزرگ ایران] باید از رهبری معظم انقلاب اسلامی حمایت همه جانبه کنید تا ان شاء الله بتوانید پرچم کرامت اسلامی را در سراسر جهان به اهتزاز درآورید.»

مجموعه آثار یادگار امام ص451ج1ت19/6/69

*آبادی ایران محتاج تبعیت از مقام معظم رهبری است

« ما باید بدانیم که آبادی ایران محتاج اتحاد و همبستگی و تبعیت از مقام معظم رهبری است.» مجموعه آثار یادگار امام ص452ج1ت19/6/69

« من امیدوار هستم … با روح پاکی که حاکم بر این نظام و این مردم هست و مروج آن امام بوده و ادامه دهنده آن رهبر معظم فعلی است ما ان شاء الله در تمام زمینه ها پیروز شویم.»

مجموعه آثار یادگار امام ص462ج1ت1/7/69

« بعد از امام بحمدالله ما دارای رهبری شدیم که گام به گام در کنار امام حرکت کرده بود. و بعد از امام، پرچم لااله الاالله و محمد رسول الله را تصمیم دارد چون امام بر گردون گردان نصب کند. ما همه وظیفه داریم که پیرو و حامی ایشان باشیم.»

مجموعه آثار یادگار امام ص469 ج1ت2/7/69

« بعد از امام، در زمان رهبر عزیزمان مسائل مختلفی ما دیدیم، چه مسائل داخلی و چه خارجی. شما می دانید که دنیا پایش را در یک کفش کرده بود که بعد از امام دیگر … انقلاب اسلامی از درون متلاشی می شود زیرا کسی نیست که از نظر دانش مذهبی مورد قبول روحانیون و از نظر مذهبی مورد قبول انقلابیون باشد….اما دیدیم خبرگان، رهبر را انتخاب کردند…. مقدار زیادی از قدرت ضربه دشمن را خبرگان با تعیین رهبر عزیزمان گرفتند. مردم فهمیده بودند که … اگر دیر بجنبند تمام زحماتی را که شهدا، اسرا، مفقودین و جانبازانشان کشیدند از بین خواهد رفت. لذا بیعت مردم با رهبر ما در این مواقع حساس، بسیار نقش آفرین و تعیین کننده بود.»

مجموعه آثار یادگار امام ص474 -475ج1ت17/7/69

« ما امروز پشتیبانی خوبی را داریم. چرا؟ برای اینکه ما نظاممان و رهبرمان درست همان گونه که امام در مقابل امریکا سازش ناپذیر بودند با همان صلابت راه امام را دنبال می کنند.»

مجموعه آثار یادگار امام ص476ج1ت17/7/69

*هیچکس حق شکستن حریم رهبری را ندارد

« شکی نیست آزادی باید در چهارچوب اسلام باشد و شکی نیست که هیچ کس حق شکستن حریم رهبری را ندارد. حرمت رهبری نظام اسلامی، از اصول خدشه ناپذیر انقلاب اسلامی ماست. همه باید به دستورات رهبری عمل کنند.»

مجموعه آثار یادگار امام  ص556ج1ت19/10/69

« امروز رهبر، به عنوان شاخص حق در مقابل کل باطل در دنیا وجود دارند و ما باید پشت سر رهبرمان تمام موانع را از سر راهمان برداریم و … حمایتهایمان را از رهبری و مسئولان نظام بیشتر کنیم.»

مجموعه آثار یادگار امام ص581-580ج1ت12/11/69

« ما به مانند زمان حیات حضرت امام تحت رهبری حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی از آرمانهای مسلمین در تمام جهان دفاع میکنیم و همیشه از کسانی که در مقابل صهیونیسم ایستاده اند حمایت کرده و به حمایت خود ادامه می دهیم.»

مجموعه آثار یادگار امام ص591ج1ت17/11/69

« امروز ضد انقلاب، قاچاقچیان، آنهایی که حیثیت انقلاب و نظام و کشور را در داخل لکه دار می کنند از شما فرزندان امام و انقلاب هراس دارند. خدا یار و نگهدار شما باشد و خدا ما را موفق کند تا پشت سر فرماندهی کل قوا حضرت آیت الله خامنه ای از تمام شعارهای انقلاب دفاع کنیم.»

مجموعه آثار یادگار امام ص598 ج1 ت23/11/69

« رهبری انقلاب اسلامی محور همه تصمیم گیری ها و حرکتهای اسلامی و انقلابی ماست. کوچکترین انحراف از محور ولایت فقیه به حفظ وحدت امت اسلامی ضربه می زند و معصیت است. …ولی فقیه محور ارزش های انقلاب است، هر که از آن دوری گزیند از انقلاب و نظام دوری جسته است و در پیشگاه باری تعالی مسئول است.»

مجموعه آثار یادگار امام ص106ج2ت3/11/70

« امروز استمرار انقلاب اسلامی در پرتو ایمان، اتحاد امت اسلامی و حرکت در خط امام و رهبری انقلاب اسلامی، عملی است و باید بدانیم که خط امام و رهبری انقلاب، هیچ گونه فرقی با هم ندارند. هر کس هر اندازه انقلابی باشد اما در خط رهبری حرکت نکند به آرمانهای مردم خیانت کرده است….»

مجموعه آثار یادگار امام ص239-240ج2ت7/2/71

« آنچه که روح امام همیشه جاویدان ما را خشنود می سازد تداوم اهداف متعالی نظام و انقلاب اسلامی است. … [و] امروز رهبر معظم انقلاب پرچمدار این آرمانهاست و ما باید به دنیا نشان دهیم که انقلاب و نظام همچنان در مسیر حقیقی خود حرکت می کنند.»

مجموعه آثار یادگار امام  ص254ج2ت22/2/71

« اگر همه آحاد مردم متحد باشند و بر محور رهبری انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای حرکت نمایند هیچ کس قادر نخواهد بود آنها را شکست دهد. دشمنان ما هر اندازه قوی باشند زمانی که تحت رهبری ولی امر حرکت می کنیم، آنان در موضع ضعف خواهند بود.»

مجموعه آثار یادگار امام ص289ج2ت12/3/71

« … حضرت آیت الله خامنه ای…جا پای امام گذاشت. در موضع گیریها، در حمله به امریکا، در مبارزه با استکبار، در عدم انعطاف در مقابل زورگویان جهانی، بحمدالله با رهبری هایشان ما را به سر منزل مقصد نزدیک میکنند.»

مجموعه آثار یادگار امام ص294ج2ت13/3/71

« … اقدام تاریخی، حساس و سرنوشت ساز مجلس خبرگان در تعیین رهبری حضرت آیت الله خامنه ای به شکلی رقم خورد که رحمت خدای تبارک و تعالی را برای مردم ایران به دنبال داشت. … حضرت آیت الله خامنه ای به پیروی از امام و مراد عظیم الشانمان، پرچمدار اسلام ناب محمدی (ص) و مبارزه مظلومین با دنیای ظلم و جوراست. … [و] باید برای حفظ برکات و دستاوردهای انقلاب اسلامی گوش به فرمان رهبر انقلاب اسلامی باشیم.»

مجموعه آثار یادگار امام  ص296ج2ت13/3/71

* ما سرباز تحت امر آیت الله خامنه‌ای هستیم

« باید از فرامین و دستورات رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای ـ مد ظله العالی ـ پیروی کنیم. چرا که ما سرباز تحت امر ایشان هستیم و بر ما لازم و واجب است که از فرمانده خود اطاعت کنیم.»

منابع

مجموعه آثار یادگار امام، حجت الاسلام و المسلمین حاج سید احمد خمینی،جلد اول، نوبت چاپ اول/اسفند 1374، ناشر: موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (قدس سره).
مجموعه آثار یادگار امام، حجت الاسلام و المسلمین حاج سید احمد خمینی جلد دوم، چاپ اول/بهار 1375، ناشر: موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (قدس سره ).

انتهای پیام /

 

لینک کوتاه : https://sedayekhavaran.ir/?p=8322
  • نویسنده : لیلا قرایی ترشیزی
  • منبع : صدای خاوران
پارس وی دی اس

برچسب ها

اخبار پیشنهادی

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.