تحصیل ۴۰ درصد دانش‌آموزان کاشمر در هنرستان‎های فنی
تحصیل ۴۰ درصد دانش‌آموزان کاشمر در هنرستان‎های فنی

مدیر آموزش‌وپرورش کاشمر گفت: بیش از 40 درصد دانش‌آموزان کاشمر در هنرستان‎های فنی و حرفه‎ای و کاردانش تحصیل می‌کنند.

علی طاهریان، با اشاره به وجود هشت هنرستان در کاشمر اظهار کرد: طی سال‌های اخیر وضعیت توسعه متوازن در شهرستان کاشمر مناسب بوده است، به‌طوری‌که در ابتدای شروع این طرح ۱۷ تا ۱۸ درصد دانش‏آموزان به سمت رشته‎های فنی و مهارتی فنی و حرفه‎ای سوق پیدا می‎کردند اما اکنون این آمار به ۴۰ درصد افزایش یافته است. زیرا دانش‏آموزان باید برای زیستن و فراگیری مهارتی جهت فعالیت در اجتماع آماده شوند.

وی با اشاره به وجود مشکل فضا در مدارس طی سال‌های اخیر از کمک‎های خیرین تقدیر کرد و گفت: برای حل مشکل فضا تفاهم‌نامه‌ای به‌صورت مشارکتی بین یکی از خیرین شهرستان و اداره کل نوسازی آموزش‌وپرورش خراسان رضوی به امضاء رسیده تا در هنرستان کاردانش دخترانه شبانه‌روزی آمنه سالنی با مساحت ۱۶۸ مترمربع برای کارگاه احداث شود.

طاهریان اظهار داشت: طی سال‌های اخیر در راستای توسعه متوازن استقبال خوبی صورت گرفته به همین خاطر با مشکل فضای کارگاهی در هنرستان‌ها مواجه شده‎ایم، که امیدواریم مشکلات و کمبودها با کمک خیرین رفع گردد.

مدیر آموزش‌وپرورش کاشمر یادآور شد: طی سال اخیر به دلیل افزایش دانش‌آموز در میان‌پایه‌ها و پایه اول مجبور به دو شیفت کردن برخی مدارس شده‎ایم، اگرچه سال قبل سه مدرسه تک شیفت شدند اما امسال مجدد چهار مدرسه دیگر به دلیل استقبال دانش‌آموزان و کمبود فضا دو شیفت شدند.

وی بیان کرد: به دلیل افزایش ورودی به آموزش‌وپرورش تمامی مراکز قطب و شهرستان‌های برخوردار از یک‌سو با کمبود فضا مواجه هستند و از سویی در مناطق غیر برخوردار فضاهای مازاد وجود دارد.

طاهریان افزود: اگرچه زیرساخت‎ها و فضاهای هنرستان‌ها در حد ایده‎آل نیست اما طی سال‌های اخیر توجه خوبی به این موضوع شده به‌طوری‌که طی دو سال اخیر تحولات خوبی در زمینه وسایل کارگاهی و فضاهای آموزشی صورت گرفته است.

  • منبع خبر : صدای خاوران