برای رسیدن به نرخ بیکاری ۸.۵ درصد تا پایان سال تلاش می‎کنیم
برای رسیدن به نرخ بیکاری ۸.۵ درصد تا پایان سال تلاش می‎کنیم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: به رغم اینکه اکنون نرخ بیکاری استان خراسان رضوی 9.4 درصد است اما امیدواریم امسال به 8.5 درصد کاهش یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای خاوران،علی رسولیان در گفت‌وگویی افزود: تعهد اشتغال استان آنچه در سطح ملی برای استان خراسان ابلاغ شده ۴۶ هزار و ۵۳۱ شغل بوده ولی خود ما ۷۶ هزار شغل را تدارک دیده‎ایم که باید ایجاد کنیم.
وی با بیان اینکه تلاش می‎شود نرخ بیکاری استان از امسال به ۸.۵ درصد برسانیم که حدودأ در سال گذشته رسیدیم، اظهار کرد: سال گذشته نرخ بیکاری به ۱۰.۲ درصد کاهش یافت.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با اعلام اینکه فضای اقتصادی در کشور سخت‎تر شده و نرخ رشد اقتصادی کشور براساس آمارهایی که موسسات بین المللی جهانی می‎دهند امسال منفی خواهد بود، عنوان کرد: با این نگاههای که وجود دارد اما از محل کسب و کارهای کوچک و معین‌های اقتصادی مقاومتی و پروژه‎های سرمایه گذاری به پروژه‎های بزرگ استان ورود خواهیم داشت تا بتوانیم نرخ بیکاری را کاهش دهیم.
وی با بیان اینکه اکنون نرخ بیکاری استان ۹.۴ است و امیدواریم امسال به ۸.۵ درصد برسانیم، بیان کرد: برای تمامی دستگاهها و شهرستان وظایفی مشخص شده است.
رسولیان با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۳۹ هزار شغل ایجاد شده در صورتیکه ۱۱۰ هزار شغل در برنامه بوده است، اظهار کرد: به رغم اینکه اکنون بالغ بر ۲۰ هزار نفر بیکار در خراسان رضوی داریم اما امیدواریم با برنامه‌های در دست اجرا نرخ بیکاری استان به ۸.۵ درصد کاهش یابد.

  • منبع خبر : صدای خاوران