امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند فرهنگ ایثار هستیم
امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند فرهنگ ایثار هستیم

مسلم ساقی با بیان این‌که جهت برگزاری مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس باید بهترین برنامه‎ریزی را داشته باشیم، افزود: در این هفته نیاز است اتفاقات هشت‌ساله دفاع مقدس بازخوانی شود.

فرماندار کاشمر با بیان این‌که بیش از هر زمان دیگری نیازمند فرهنگ ایثار هستیم، گفت: متأسفانه فرهنگ ایثار در جامعه کمرنگ شده است.

ساقی، با اشاره به این‌که هرچند اکنون از نظر نظامی جنگ رودررو نداریم اما با جنگ رسانه‎ای و اقتصادی روبروئیم که اگر در این جنگ غفلت کنیم صدمات جبران‌ناپذیری به ما وارد می‎شود.

وی نقش رسانه‎ها را در این جنگ بسیار تأثیرگذار دانست و اظهار کرد: اگر سیاست واحدی در حوزه اطلاع‌رسانی نداشته باشیم بدون‏شک در این جنگی صدمه خواهیم دید.

ساقی با اشاره به اینکه هنوز برخی این جنگ را باور نکرده‎اند، بر کنار گذاشتن موضوعاتی که موجب اختلاف و درگیری می‎شود تأکید و ابراز کرد: دشمن با تحریم‎های ۴۰ ساله تمام توان خود را برعلیه این نظام به کار گرفته است.

وی به اجرای طرح مثلث اقتصادی در استان خراسان اشاره کرد و با بیان این‌که در حال حاضر فضای استان فضای کسب و کار شده است؛ اظهار کرد: تنها ۹ درصد معین‎های اقتصادی دولتی‎ها و بانک‎ها هستند و باقی از بخش خصوصی‎اند. با این وجود باید در مناسبت‎ها و فرصت‎های مختلف مسائل برای مردم تبیین شود.

  • منبع خبر : صدای خاوران