احداث بزرگ‌ترین فرهنگ‏سرای استان در کاشمر
احداث بزرگ‌ترین فرهنگ‏سرای استان در کاشمر

شهردار کاشمر از احداث بزرگ‌ترین فرهنگ‌سرای استان در این شهر خبر داد.

جعفر سلیمانی در نشستی که با حضور خوشنویسان استان و شهرستان، به همت شهرداری کاشمر برگزار شد؛ عنوان کرد: شهرداری کاشمر در حمایت از هنرمندان طی سال‌های گذشته و به مناسبت‎های مختلف نه‌تنها گردهمایی‎های مختلفی برگزار کرده بلکه چندین برابر ادارات دولتی در بخش فرهنگ و هنر هزینه نموده است.

وی افزود: شهرداری خود را سرمایه‌گذار و بهره‌بردار در بعد هنر می‎داند، از این‌رو در راستای مدیریت شهری، فرابخشی فکر می‌کند و اعتقاد بر این است تمام امور شهر به شهرداری مربوط می‌شود، مگر این‌که خلاف آن ثابت شود.

وی ادامه داد: بعد از مشهد بزرگ‌ترین فرهنگ‌سرای استان به وسعت ۱۲هزار مترمربع در کاشمر احداث می‎شود، در این مکان تمامی زیرساخت‌های آموزشی و کلاس‌های مورد نیاز فرهنگی، هنری دایر می‌شود.

وی با بیان این‌که بعد از مشهد دومین شهری هستیم که در زمینه احداث فرهنگ‌سرا کار زیربنایی انجام داده‌ایم، بیان کرد: شهرداری سازمانی مردم محور و اجتماع‌محور است و در زیباسازی شهر محتاج همه هنرمندان هستیم.

شهردار کاشمر با بیان این‌که در سال‌های اخیر گروه‌های مختلف اجتماعی را در مناسبت‌های گوناگون دور هم گردآورده‌ایم، گفت: سالیانه ۵۰۰ میلیون تومان برای پشتیبانی از اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری هزینه می‌کنیم.

  • منبع خبر : صدای خاوران